Altus Beyaz Eşyalar Toptan Fiyatına World Karta 10 Ay Taksit Fırsatı, Bonus Karta 8 Ay Taksit Fırsatı, Maximum Karta 8 Ay Taksit Fırsatı ile

Neden Visko Yatak?

•Tüm yaylı yataklarda, yatak omurgaya değil de omurga yatağa uyum sağlamak zorunda kaldığından omurga zorlanır ve uyanıldığında bel ve sırt ağrıları ortaya çıkar.

• Viskoyat visko yataklarda omurganın doğal eğriliği korunduğundan; daha kaliteli, daha derin bir uyku uyumak, sabah dinlenmiş ve dinç bir şekilde uyanarak güne başlamak mümkündür.

• Viskoyat visko yataklar; boyun kireçlenmesine, romatizma, dolaşım sorunları, bel ve boyun fıtığı, boyun ve sırt ağrılarını azaltma özelliğine sahiptir.

• Viskoyat visko yataklar terletmez.

   İnsan omurgası 7 tane boyun omuru, 12 göğüs omuru, 5 bel omuru, leğen kemiği ve kuyruksokumundan oluşur.

Vücudun baş ve boyun kısmına bağlı olan 1. 2. ve 3. omur sinirleri; beyin, göz, kulak gibi organları etkiler. Bu sinirlerin yanlış kullanımı; baş ağrısı, sinirlerin aşırı hassasiyeti, uyku hastalığı, migren, görme bozuklukları ve sinüzit gibi hastalıklara neden olur.

Boyun omur sinirlerinin 4 ve 5.'si burun, ağız ve ses tellerini etkiler. Bu sinirlere uygulanan yanlış baskı; burun akıntısı, vücut enerjisinde azalma, farenjit gibi hastalıklara neden olur.

Spinal sinirlerin 6. ve 7.'si boyun kasları, omuzlar ve bademciklerin arka bölümünü etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı, boyunda gerginlik, omuzlarda ağrı, kronik öksürük, soğuk algınlığı gibi hastalıklara neden olur.

Vücudun sırt kısmına bağlı olan 1. göğüs omuru sinirleri; kolun dirsekten aşağı kısmını, yemek borusunu ve bronşçuklarını etkiler. Bu sinirlere yapılan baskı; astım, nefes darlığı ve kol ağrısı gibi şikayetlere yok açar.

2. 3. ve 4. göğüs omuru; sinirleri, böbrekleri, akciğerleri ve mesaneyi etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; kalp hastalıkları, zatürcemp, zatüree ve sarılık gibi hastalıklara neden olur.

5. 6. 7. ve 8. göğüs omuru sinirleri,; karaciğer, kan dolaşımı, mide, pankreas ve dalağı etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; yüksek ateş, çeşitli mide hastalıkları, ülser gibi hastalıklara ve hastalıklara karşı dayanıksızlığa yol açar.

9. 10. 11 ve 12. göğüs omuru sinirleri; böbrekleri, böbrek üstü bezlerini, ince bağırsağı ve lenf düğümlerini etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; ciltte döküntülere, kronik yorgunluğa ve egzamaya neden olur.

Vücudun bel kısmına bağlı olan 1. bel omuru sinirleri; kalın bağırsağı etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; kabızlık, kolit, diyare gibi şikayetlere neden olur. 2. ve 3. bel omuru sinirleri; karın bölgesini, rahim ve idrar yollarını etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; spazmlara, idrar yolları enfeksiyonuna ve düzensiz adet şikayetlerine neden olur.

5. bel omuru sinirleri ise; siyatik siniri, alt bacakları, ayak bileklerini ve ayakları etkiler. Bu sinirlere uygulanan baskı; ciddi siyatik nevraljisine, lumbagoya ve bacakların alt bölgesinde dolaşım bozukluklarına neden olur.

Leğen kemiği ve kuyruksokumu omurları ise kalça kemiği ve rektumu etkiler. Bu bölgede hemoroid ve çeşitli döküntülerin aynı anda oluşması semptomları görüşebilir.

Sonuç olarak; sinir sistemine uygulanan yanlış baskılar insanlarda kronik hastalıklara neden olur.